GİZLİLİK POLİTİKASI

Gizlilik Sözleşmesi (Sözleşme Güncelleme Tarihi: 01.04.2016)


Setap Bilişim Hizmetleri - Setap.net ve portal.setap.net web sitesi gizlilik politikası.

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, www.setap.net adresinde yer alan siteye [Site] üye olarak kaydolan kişiler [Kullanıcı(lar)] tarafından Site’de yer alan Portal'dan faydalanılması aşamasında Setap Bilişim Hizmetleri [Şirket] ile paylaşılan bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartların tespiti için hazırlanmıştır. Gizlilik Politikası, Kullanıcı ile akdedilen Kullanıcı Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.
(Kullanıcı Sözleşmesi için Tıklayınız.)

1. Şirket, Site üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen İçerikleri Kullanıcılar ile yaptığı Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
2. Bu kapsamda Şirket, İçerikler’i kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
3. Kişisel bilgiler Kullanıcı ile temas kurmak veya Kullanıcı’nın Site’deki tecrübesini iyileştirmek (hizmetlere ilişkin bakım ve destek, mevcut hizmetlerin geliştirilmesi, yeni hizmetler oluşturulması ve kişiye özel hizmetler sunulması gibi) amacıyla kullanılabileceği gibi veri tabanı oluşturma, üyeliklerin sürdürülmesi ve Şirket’in hizmetlerinin Kullanıcı’ya sağlanması için gerekli olan diğer faaliyetleri gerçekleştirme amacıyla da işleyebilecek, saklayabilecek ve üçüncü kişilere aktarabilecektir.
4. Şirket, Kullanıcı’nın Site üzerinde gerçekleştirdiği kullanım ve işlem bilgilerini anonim hale getirerek; istatistiki değerlendirmelerde, performans değerlendirmelerinde, Şirket ve iş ortaklarının pazarlama kampanyalarında ve bağış kampanyalarında, yıllık rapor ve benzeri raporlarda kullanmak üzere bu amaçların gerçekleştirilmesi için gereken sürede saklayabilir, işleyebilir ve iş ortaklarına iletebilir.
5. Site üzerinden düzenlenebilecek olan periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren ve kişisel bilgilerinin işlenmesi konusunda rıza gösteren Kullanıcılar’dan talep edilen bilgiler, Şirket tarafından bu kişilere doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analiz yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılabilecektir.
6. Şirket, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi için ilgili ifşanın zorunlu olması, Yetkili idari ve adli bir kurum tarafından ilgili mevzuat doğrultusunda usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi, Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olması durumunda Kullanıcı’ya ait bilgileri üçüncü kişilerle paylaşabilecektir.
7. Site üzerinden başka site ve uygulamalara link verilmesi mümkün olup, Şirket’in bu site ve uygulamaların gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
8. Kullanıcı tarafından Site’ye yüklenen İçerik Kullanıcı’nın mülkiyetindedir. Şirket, bu İçerik’e Kullanıcı’nın önceden onayını almaksızın teknik destek verebilmek için erişebilecektir.
9. IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.
10. Şirket, kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Kullanıcılar, Setap Portal servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.
11. Sitemizin müşteri veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgileri (ünvan, isim, adres, telefon, e-posta adresi vb) gibi istenilen tüm bilgileri doğru belirtmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini acil durumlarda ve faturanızın teslimatında, kullanıcılarımızın işlemleri için kullanmaktayız.
12. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır.
13. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır.
14. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler.

GÜVENLİK
Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;
1. SSL Güvenlik Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz kayıt altına alınmadan bankamıza iletilir.
2. Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez. Sadece işlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı biz de bilmeyiz. Sadece siz ve bankamız arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden olsa da işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankamız arasında bir sırdır.
3. Sitemiz dünya standardı olan Microsoft Windows Server teknolojisi ile çalışmaktadır. Bilinen en son korumalar yüklenmiş ve bir aksiliğe imkan vermemek için devamlı takip edilmektedir.
4. Sistemde kayıtlı olan özel bilgileriniz AES 256 bit şifrelenerek koruma altına alınmıştır.
5. Portal içinde kullanılan id numaraları firma id numaranıza bağlı olarak AES 256 bit şifre ile doğrudan erişime engellenmiştir.
6. Sunucularımız olası tehdite karşı tüm sorguları log dosya olarak kayıt altında tutmaktadır.
7. Güvenlik sebebi ile kullanıcı adı ve şifrenin ikinci cihazdan aynı anda girişleri kapatılmıştır.
8. Şifresini unuttuğunuz hesabınızın şifrelerini email veya sms yolu ile yapmaktayız.

Kullanıcı Şifreleri
Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

Verileriniz Setap Portal'da Güvende
Setap Portal ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda, verileriniz tamamen güvende kalır. Veri transferi sizin onayınız olmadan yapılmaz.

Veri Yedeklemesi
Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılmaktadır.

Verilerinizin güvenliği için:
Kimsenin tahmin edemeyeceği güçlü şifre belirleyin ve belli aralıklarla değiştiriniz.
Şifrenizi kimse ile paylaşmayın ve giriş yaparken yazdığınız şifreyi kimse görmesin.
Şifrenizi herhangi bir kağıda yazmayın ve ortada bırakmayınız. Tarayıcınızın şifrenizi anımsamasına izin vermeyiniz.
Tarayıcınızı güncelleyin ve belli aralıklarla geçmişi ve kayıtlı çerezleri temizleyiniz.
Sadece https://portal.setap.net/ adresinden giriş yaptığınızdan emin olun.


Düzeltme / Yenileme
Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir.
Şirket, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman Site’de yayımlamak suretiyle değiştirebilir. Şirket’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri Site’de yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Setap.net - Setap Bilişim Hizmetleri
İletişim Bilgilerimiz ;
Müşteri Hizmetleri
Telefon : 0850 532 24 00


E-Posta Adreslerimiz;
Bilgi Almak İçin : info@setap.net
Destek Almak İçin : destek@setap.net